Италия възкръсна от гроба с гол в 98-та минута и се класира за осминафиналите на Евро 2024!

С последната си атака "скуадра адзура" се добра до равенство 1:1 срещу Хърватия и изпрати "шахматистите" у дома. Безценният гол вкара Матия Дзакани.

Хърватите излязоха напред в резултата след гол в 54-ата минута на Лука Модрич,

който малко преди това бе пропуснал дузпа.  Така, след края на всички мачове в тази група италианците финишираха втори с четири точки. Лидерът Испания събра девет точки след трите си поредни победи. "Ла Фурия" спечели последния си двубой срещу Албания с 1:0 с гол на Феран Торес. Италианците с второто си място в групата са на осминафинал срещу Щвейцария.

Българската следа в Европа: Бербо и Стенли матират "шахматистите"