Словакия шокира Белгия, Лукаку с печално постижение

Словакия постигна една от най-големите победи в историята си. Момчетата на Франческо Калцона шокираха Белгия с 1:0 в първия си мач на Евро 2024.

Единственото попадение в мача вкара Иван Шранц още в 7-ата минута. Доку допусна сериозна грешка в близост до наказателното поле. Топката стигна до Юрай Куцка и той стреля. Неговият удар бе спасен от Коен Кастелс, но кълбото отиде в Иван Шранц. С изстрел от въздуха той прати топката в мрежата между краката на вратаря на Белгия.

Голмайсторът на Белгия Ромелу Лукаку стана носител на печално постижение през второто полувреме. Нападателят е първият футболист в историята на европейските първенства с два отменени гола след разглеждане с ВАР в един мач. Първото му попадение не бе зачетено, тъй като бе в засада. Второто бе отменени, след като негов съотборник игра с ръка в хода на атаката.