Везенков блесна при загуба на "Сакраменто"

Александър Везенков изигра добър мач, но "Сакраменто Кингс" загуби домакинството на "Индиана Пейсърс". Спортист №1 на България бе на терена за малко над 10 минути, в които записа 7 точки, 3 борби, открадната топка и 1 блок. Българинът бе 2/3 при стрелбата за 3 точки и 1/2 при наказателните изстрели.

"Кралете" продължават затъването си, допускайки четвърта поредна загуба. "Индиана" спечели срещата със 126:121 (34:31, 36:26, 29:32, 27:32), като така сложи край на своята лоша серия от две поредни поражения. Цели седем играчи на гостите завършиха с двуцифрен актив, като най-резултатен бе Бенедикт Матърън с 25 точки, 3 борби и 4 асистенции.

Така "Сакраменто" вече е с актив от 23 победи и 18 загуби и заема 7-ото място в Западната конференция.