Виктория Томова отпадна от "Аустрелиън Оупън"

Първата ракета на България при жените - Виктория Томова, отпадна от първия за годината турнир от Големия шлем – Australian Open. Софиянката отстъпи с резултат 0:2 сета (1:6, 3:6) срещу украинката Елина Свитолина за 65 минути игра в мача си от втория кръг на надпреварата.

В първия кръг 28-годишната Вики Томова преодоля с 6:4, 6:2 американката Кейла Дей след 112 минути игра и постигна първата си победа при четвъртото си участие в основната схема на турнира от Големия шлем в Мелбърн, но днес не успя да се противопостави на 19-ата в света Свитолина и позволи да бъде пробита общо шест пъти, което се оказа ключово за крайния резултат. Това беше трето поражение за Вики срещу украинката в трите им двубоя досега.

Виктория Томов разби американка на "Аустрелиън оупън"

Тръпката достига и Австралия! Битката за първия "Шлем" стартира с Топ Оферти от efbet