РЕЗИЛЪТ НА РЕЗИЛИТЕ! България отнесе пет парцала в Северна Ирландия и това беше най-малкото

Че българският национален отбор по футбол вече е слабакът сред слабаците, го знаят и малките деца. А тази вечер срамът е резилът бяха изключително големи. Непретенциозният отбор на Северна Ирландия разпердушини четата на Илиан Илиев с гръмкото 5:0 в мач от лига "С" на Лигата на нациите. Заявените амбиции за печелене на групата ни, в която са още Люксембург и Беларус, претърпяха пълно фиаско.

Серията на Илиан Илиев от 9 мача без поражение приключи. В нея имахме 7 равенства и две победи с по 1:0 над "колоса" Танзания и именно над днешния ни съперник. Северна Ирландия ни вкара три пъти още до почивката, а и още три пъти след това, но едното от попаденията бе отменено с ВАР за засада. Халфът Айзък Прайс записа хеттрик в нашата врата, а сред голмайсторите бяха още Дион Чарлс и Джош Мадженис. Капитанът на България Кирил Десподов пропусна дузпа, която и без това бе доста съмнителна, в края на първото полувреме.

Това бе най-тежкото поражение за националния тим от пет години насам, когато бяхме разбити с 0:6 от Англия в София. Северна Ирландия пък за последно вкара 5 гола през 1993 година при победата си с 5:3 над Австрия.

От срам на официалната страница на тима на България във фейсбук не се появи никаква публикация от мача.

Валери Божинов СКОЧИ на националите: Ние сме едно НИЩО!

Георги Дерменджиев: Трябва да спечелим групата