Сърбия отърва кожата в последната секунда срещу Словения

Националният отбор на Сърбия вече виждаше как допуска втората си загуба на Евро 2024, но гол буквално в последните секунди на даденото от съдията продължение ги спаси за 1:1 със Словения. Равенството в мача от група "C" запази живи шансовете за класиране към осминафиналите и на двата тима.

Преди почивката шут на словенеца Макс Елшник срещна гредата. Словения откри в 69-ата минута чрез бившия футболист на "Лудогорец" Жан Карничник. Само три минути след това Александър Митрович пропусна да изравни, като топката срещна напречната греда. Секунди преди края последва корнер за сърбите, като дори вратарят Предраг Райкович се включи в атака при центрирането. Лука Йович бе този, който се извиси над всички в наказателното поле и насочи топката с глава във вратата на Ян Облак за 1:1.