Нидерландия обърна Полша, Ваут Вегхорст съживи "лалетата"

Нидерландия спечели с 2:1 първия си мач на Евро 2024 след обрат срещу солидния отбор на Полша.

Адам Букса откри в 16-ата за "дружина полска", а Коди Гакпо изравни в 29-ата минута. Почивката дойде при равен резултат, а през второто полувреме нидерландците се опитаха да натиснат съперника. На няколко пъти вратарят на Полша Войчеш Шчесни спаси отбора си, но беше безпомощен в 83-ата минута при удара от близка дистанция на Ваут Вегхорст. След като "лалетата" излязоха напред в резултата поляците се опитаха да стигнат поне до равенство. Футболистът на "Лудогорец" Якуб Пьотровски се отличи с чудесен пробив в противниковото наказателно поле, но атаката завърши с удар извън вратата.

Роберт Левандовски, бе оставен на пейката, защото не е напълно готов след контузията, която получи в контролата срещу Турция. Останалите два отбора в групата са световният вицешампион Франция и Австрия, които играят в понеделник вечер от 22 ч.

Българската следа в Европа: "Лъвовете" разплакват Германия с велик обрат за 3:2!

Игра "Моето Евро 2024": Англичаните загрявят в кръчми 10 часа преди сблъсъка със Сърбия!