Бундестима тръгна с пълна газ, премаза Шотландия

Германия започна по много силен начин домакинското си европейско първенство, след като разпиля Шотландия с 5:1 в мача на откриването. Двубоят бе от група "А" на турнира.

Бундестима поведе в резултата още в 10-ата минута, когато Йошуа Кимих пусна пас по трева отдясно към Флориан Вирц, който вкара гол, след като топката срещна десния страничен стълб и влетя в мрежата на "гайдарите". Девет минути по-късно Кай Хаверц получи топката в наказателното поле, подаде към Джамал Мусиала, който с мощен шут с десния крак вкара втори гол за Германия. В добавеното време на първото полувреме Кай Хаверц направи резултата 3:0, реализирайки дузпа, отсъдена за грубо нарушение на Райън Портиъс срещу Илкай Гюндоган, за което футболистът на шотландския тим бе изгонен с директен червен картон.

Резервата Никлас Фюлкруг вкара четвърти гол за Бундестима в 68-ата минута, след като прати топката в горния ляв ъгъл след подаване на Гюндоган. Три минути преди края на редовното време Скот Маккена опита удар с глава, след който топката рикошира в Антонио Рюдигер и влезе в мрежата на отбора от Острова. В добавеното време на мача Емре Джан с техничен удар от дъгата на наказателното поле оформи крайни резултат 5:1, пращайки топката в долния ляв ъгъл.

Германия - Шотландия 5:1

1:0 Флориан Вирц (10'), 2:0 Джамал Мусиала (19'), 3:0 Кай Хаверц (45'+1') д., 4:0 Никлас Фюлкруг (68'), 4:1 Антонио Рюдигер (87') аг., 5:1 Емре Джан (90'+3')

Червен картон: Раън Портиъс (Шотландия)