Компютър нарисува "истинския" Христос

Образ на "истинския Христос" нарисува изкуственият интелект в поредния си опит да драска.
Изобретението на Мъск работи с алгоритми, а като "отправна точки" е зададен исторически артефакт - плащеницата от Торино. Мнозина вярват, че именно платът в торинската катедрала "Свети Йоан Кръстител" е оригиналният, с който е било увито тялото на Исус Христос. Като по чудо върху нея като филмова лента се е отпечатал човешки образ. Твърди се, че това е ликът на Спасителя. Има и версия, че светинята от Торино е фалшификат на Римокатолическата църква, изтъкан през през XIII или XIV век, а лицето на Христос е вплетено в нея за повече въздействие.
Какъвто и да е произходът, по снимка на плащеницата изкуственият интелект трябва да създаде видео с автентично изображение на спасителя. Изкуственият интелект постига впечатляващ резултат. Образът може да не е истински, но интелектът проявява истински способности на перачка, тъкачка и гладачка едновременно. Античното платно от Торино изведнъж става чисто, изгладено и оцветено в ярък тон. И прекопира, доколкото може, лицето от плащеницата и го превръща от негатив в позитив. Крайният продукт е клипче, на което Христос говори. Тъй като зад творбата стоят анонимни лица, има подозрения, че става въпрос за насаждане на напрежение в обществото. Истинският образ на пророците и светците винаги е обект на спорове. Освен това цел на клипа е да покаже истинското лице на Исус в противовес на образа от иконите.
Клипчето с изпраните дрехи се появява в точното време - дни преди католическия и православния Великден, които тази година са едновременно. Предвид че религията в наши дни се политизира, каквото и клипче да се пусне, може да разбуни духовете.