Памбос стана преподавател в Софийския университет, прави фурор

Памбос Агапиу, чиято звезда изгря в шоуто на Слави Трифонов навремето и дълго време учи хора на латинотанци в своя център, сега бере плодовете на труда си - той е хоноруван преподавател в Софийския университет и е един от най-желаните даскали в Алма матер.
За часовете му по танци в департамент "Спорт" има сериозен наплив. Тръгнал с група от 15 човека, нараснали до две по 30, а сега са десетки и не смогва да поеме всички желаещи. Предметът е свободно избираем, а той много държи да научат всичко като за шестица. Заниманията се провеждат в центъра му, упоменато е и в сайта на ВУЗ-а.
Сред учениците му са студенти - адвокати, математици, програмисти, от всички факултети на университета и това за тях е голямо удоволствие и забавление.
"На мода са гръцките танци като цяло. Затова освен основната програма латинотанци - бачата, меренге, салса, не се ограничаваме и им преподавам и тях", споделя Памбос пред "България Днес".
С жена му Елисавета водят уроци по танци и за деца и тийнове в школата си и вече са събрали доста групи, защото те си препоръчват едни на други и се събират едва ли не цели класове от столични училища.
Като паралелно с това не спират да идват и големи хора, които най-много напоследък се увличат по гръцките танци сиртаки и зейбекико.
Заради социалния момент в латинотанците и характерните в тях движения, изразяващи привличането между мъж и жена, Памбос е "събрал" през годините много двойки. Вече не им помни бройката, същото се случва и в университета, където млади хора се сближават. Засега обаче никой още не го е канил за кум.
На Лазаровден той и танцьорите от "Лос Памбос" са поканени в град Пещера да създадат настроение от сцената на площада, докато другите се оглеждат за най-красива лазарка. В анонса на събитието се казва, че той ще пее и танцува, и Памбос коментира, че като нищо ще грабне микрофона и да се пробва като певец.
Наскоро школата му "Памбос денсинг център" празнува 27 години от създаването си с почти двучасов спектакъл и 150 танцьори, овладели латиното под неговия надзор и на съпругата му.