Башар Рахал прави драматичен филм за параолимпиец
Екипът с режисьора Ники Илиев пътувахме до Дубай да заснемем истински състезания
Драматичен филм за момче без ръце прави Башар Рахал, който е продуцент на лентата. Идеята на сценария е също негова и е по действителен случай. Режисьор е Ники Илиев.
"Имаме нужда от повече качествени филми", категоричен е Рахал за новия си проект, наречен "Без крила".
Филмът разказва историята на Михаил Христов - момче, което след инцидент остава без ръце. Историята е за това, как младият мъж успява да се вдигне на крака само със силата на волята си и упоритостта си. След много перипетии Михаил успява отново да се върне в света, да започне да общува с връстниците си и да спечели уважението им. Започва да тренира усилено и успява да се пребори с живота и да постави рекорди по лека атлетика.
"Това е една много истинска история за един от най-добрите български параолимпийци", сподели режисьорът Ники Илиев. "Част от филма е заснета в Дубай на параолимпийските игри през миналата година", добавя още той.
Преди няколко години Михаил Христов наистина спечели бронзов медал на същото това състезание в Дубай. Миналата пролет българският екип е пътувал с него до столицата на емирствата и е заснел състезанието, града, както и други параолимпийци.
"Това е един специален проект за мен", написа прочувствено Башар и допълни: "Една силна история от живота на Михаил Христов. Това е една моя идея, в която Ники Илиев повярва, а също и комисията от НФЦ, на които благодаря от сърце. Мисля си, че се получи един смислен филм. А в днешно време имаме нужда точно от такива".
Освен Башар Рахал в лентата участва още и Наум Шопов.
"Михаил Христов вече не участва в параолимпийски игри, а се занимава с правенето на протези. Има свой патент за производството им", каза Ники Илиев и добави: "Също така е и мотивационен лектор и помага на други хора в неговото положение".
Друга част от историята на героя проследява колко дълго време му отнема да приеме себе си. Лявата му протеза например е излишна, но той не иска хората да виждат, че няма ръка. Щастливият край е, че той постепенно приема себе си и започва да дава пример на други хора.
Лентата ще се появи през ноември.