Стъклето отмъщава за Галеви

Дясната ръка на изчезналите Братя Галеви - Владимир Ангелов-Стъклето, замислял отмъщение за враговете на Галеви. Тази версия се спряга в Дупница месец преди излизането от затвора на Стъклето. Според мълвата той се заканвал да си разчисти сметките с виновниците, които натопили него и Галеви за рекет. Това е и причината те да бъдат осъдени. Стъклето получи четири години затвор, а Ангел Христов и Пламен Галев - по пет. Те обаче изчезнаха от България, за да не влязат зад решетките.
Стъклето се гневил, че невинен лежал в затвора, където отслабнал с десет килограма. Продължава да твърди, че не е рекетирал таксиметровия бос Пламен Миланов от Дупница, който беше основен свидетел по делото срещу Стъклето, Галеви и още двама от групата.
"Пламен Малинов беше натиснат от Алексей Петров да даде показания срещу мен и Апостол Чакалов-Тоци. После той се опита да се отметне от първоначалните си показания, но прокуратурата го натисна и нямаше къде да мърда", заяви Стъклето. Според дупничани Пламен Миланов отправил абсурдни обвинения към групата на Галеви. Малинов твърдял, че бил рекетиран за 2500 лева от Стъклето. "Тази сума е нищожна за Стъклето. Той не би си заложил главата за такава дребна сума", коментира запознат със случая.
Самият Миланов е със спорна репутация в града. Навремето бил надзирател в затвора в Бобов дол. В началото на демокрацията се замогнал неочаквано. Основал първото частно радио в Дупница, направил и таксиметрова компания. Негова фирма спечелила голяма обществена поръчка за смяна на дограмата на Софийския централен затвор преди няколко години. Докато Миланов развивал бизнеса си, Стъклето бил плътно около Братя Галеви. В началото на 90-те години той бил редови полицай в местното районно. След като напуснал, се забъркал в рекетьорски схеми. Спирал коли с хляб, унищожавал стоката и не допускал търговци от други градове да влизат в Дупница.
След време Галеви сложили ръка на гарата и автогарата в Дупница. Направили им ремонт за стотици хиляди лева, а охраната поверили на Стъклето. Той набързо ги очистил от цигани и наркомани, които задръствали района с купища боклуци. Счита се, че по това време вече Стъклето се бил очистил от спорното си минало и се кротнал. Точно в този момент дошло обвинението за рекет и делото срещу него. В града определят Стъклето като доста буен, но не лош и състрадателен. За съгражданите му не е тайна неговата слабост към нежния пол. В затвора той се шегувал, че ще навакса пропуснатите удоволствия, от които бил лишен зад решетките. Ядосвал се, че шефовете му - Братя Галеви, изчезнали. "Ако не бяха избягали, можеше до края на годината да излязат предсрочно от затвора, както излизам аз през юни", казал Стъклето.
Завладя пандиза
Владимир Ангелов-Стъклето направил шеметна кариера в затворническото общежитие в Самораново. В първите си дни зад решетките той отговарял за банята. Негово задължение било да държи ключовете и да отваря помещението, когато осъдените се къпят. След известно време станал отговорник за вътрешния ред и дисциплината в общежитието. Натрупал авторитет сред осъдените, спечелил доверието на управата и се издигнал до кмет. Според запознати се променил доста зад решетките - станал по-благ, смирен и кротък. Шефът на затвора му давал по 12 часа домашен отпуск за събота или неделя. Той обаче не обядвал вкъщи, защото нямало кой да му готви, след като жена му заминала на гурбет в чужбина. Стъклето често бил засичан да яде кюфтета в централен дупнишки ресторант.